Iskanje
NOVICE

Objavil/a: Matjaž Šerkezi, torek, 22. april 2014, ogledov: 5409

Prvi Tek na Kamniški vrh je uspel kljub slabemu vremenu

1. tek v organizaciji Društva Pot srca in KGT Papež je uspel v zadovoljstvo organizatorja in tekačev. Tek sodi med t. i. vertikalne teke, kjer je treba premagati 1 km višinske razlike, tukaj natančno 666m, zato Vertikal 666.

37 tekačev je premagalo 2014 m ter višinsko razliko 666 m. Med sedmimi ženskami je 1. mesto zasedla Karmen Klančnik (30:08), druga je bila Ana Čufer, ki je tudi najmlajša udeleženka teka, tretja je na vrh pritekla Petra Mikloša, 4. Urša Trobec,7. Jasmina Klančnik (vse KGT Papež).

Na teku so sodelovali tudi člani GRS Kamnik. Seveda z varovanjem prireditve. Kljub dobri pripravljenosti, se bi bilo kar težko kosati s temi gamsi ...

Med moškimi je bil zmagovalec Vertikal 666 Simon Novak (KGT Papež Tim Pavlin) s časom 22:04. Sledila sta mu Simon Alič in Matic Dovžan. Od 4. do 7. mesta je bilo rezervirano za tekače KGT Papež: Boštjan Erjavšek, Klemen Triler, Klemen Hančič, Gregor Mlakar

2014_04_21_10.15.07

Tudi ostali tekači KGT Papež so dosegli odlične uvrstitve: 9. Matjaž Mikloša, 10. domačim Metod Močnik, 12. Koželj Martin, 13. in 14. Mesto sta zasedla Mekinjčana Lado Kveder, organizator mekinjskega krosa, in Franci Volkar, 16. je bil organizator Miklavževega teka Tomo Petek, 20. organizator Simon Skalar, 22. Miran Škrtič, trener mladih tekačev KGT Papež, 23. Franci Železnik, 24. in 25. mesto sta zasedla Mekinjčana Brane Jašovec in Tone Petek, najstarejši udeleženec teka, 27. Branko Lavrič (ŠD Policist Kamnik).

Organizator Simon Skalar je prvim trem v ženski in moški kategoriji podelil zaslužene pokale in denarne nagrade, sledilo je žrebanje bogatih praktičnih nagrad za vse ostale udeležence teka. Vsi so prejeli spominsko majico in se okrepčali z malico in napitkom na piknik centru pri Pavliču, kjer je bila tudi razglasitev rezultatov.
Organizator se je zahvalil vsem sodelujočim tekačem, pa tudi vsem, ki so pomagali pri organizaciji od posameznikov do gorskih reševalcev in tudi sponzorjem za pomoč.

Vabljeni na 2. tekmo Tekaškega pokala Občine kamnik, na 26. mekinjski kros, ki bo 27. aprila v Mekinjah.